Strona: Warsztaty architektoniczne w ramach programu Via Carpatia / Zakład Projektowania Architektonicznego i Grafiki Inżynierskiej

Warsztaty architektoniczne w ramach programu Via Carpatia

2024-01-23
, red.  Michał Rut
Uczestnicy warsztatów podczas rysowania,

W listopadzie uczniowie klas o profilu artystycznym Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie wzięli udział w warsztatach organizowanych przed Politechnikę Rzeszowską w ramach programu Via Carpatia.

Klasa 1B spędziła z mgr inż. arch. Beatą Raś-Grabowy dwa dni pod nazwą „Dzień z architekturą”. Podczas zajęć uczniowie wykonywali rysunek martwej natury z obserwacji oraz rysunek postaci węglem. Mieli również okazję do udoskonalenia swoich zdolności artystycznych i poszerzenia wiedzy o architekturze poprzez modelowanie fasad budynków z gliny i wykonywanie kolaży analogowych.

Klasa 2B uczestniczyła w warsztatach modelarskich, które rozwinęły ich kreatywność i umiejętności techniczne. W trakcie pracy w grupach powstały modele mostów, które następnie zostały poddane próbie obciążeniowej. Najtrwalszy most utrzymał aż 25kg! Uczestnicy warsztatów poznali również podstawowe informacje nt. rodzajów mostów oraz ich konstrukcji.

Spotkania były dla uczniów niezwykle inspirujące i stanowiły świetną okazją, aby wypróbować różne techniki artystyczne oraz skorzystać z wiedzy i doświadczenia architekta.

Powrót do listy aktualności